Kolor paska a tarcza zegara

Jeżeli mamy problem z paskiem do zegarka i konieczny jest dobór nowego, należy pieczołowicie zastanowić się jaki rodzaj paska będzie pasował do koperty i tarczy zegara. Zagadnienie wydaje się banalne, ale musimy pamiętać, że zegarek to ważny element stroju i źle dobrana kompozycja może powodować złe wrażenie estetyczne całej naszej osoby!

Ważne jest przede wszystkim to, aby zachować proporcje pomiędzy kolorami. Nie ma więc mowy o tym, aby do czarnej tarczy zegara i srebrnych wskazówek dobrać pomarańczowy pasek wykonany z silikonu i kauczuka. Najlepiej, aby kolor paska był podobny (a najlepiej taki sam) do tarczy, z kolei wszelkie elementy poboczne, takie jak zapinki powinny mieć kolor wskazówek oraz cyfr. To zdecydowanie zwiększa walory estetyczne i nie powoduje oczopląsu, o jaki łatwo w podanym przeze mnie przykładzie. Jeśli zaś chodzi o gatunek paska – pamiętajmy, że nie ma takiego, który by pasował do każdej tarczy. Tak więc nie warto dopasować skóry do eleganckiej tarczy.

Wiele zależy także od naszych gustów indywidualnych. Trzeba jednak pamiętać, że są granice, których nie warto przekraczać, bo w końcu zegarek to nasze spojrzenie na czas i jest jednym z najważniejszych elementów naszej garderoby.

Leave a Reply